Z czym kojarzą się rady rodziców? W niejednej szkole z popłochem i spuszczonym wzrokiem rodziców, gdy wychowawca na pierwszym zebraniu szuka „ofiary”, która dołączy do tego gremium.
Na szczęście u nas jest inaczej. Trudno wyobrazić sobie naszą szkolną społeczność bez Rady Rodziców. Pierwsze skojarzenie z naszą Radą Rodziców? Bez wątpienia – zaangażowanie. Po pierwsze, zaangażowanie rodziców, którzy regularnie i chętnie płacą składki, bo wiedzą, że solidarnie możemy zdziałać więcej i lepiej zadbać o dobro uczniów i szkoły niż każda klasa z osobna.
Po drugie, zaangażowanie przedstawicieli rady rodziców – grona kilkudziesięciu osób które bezinteresownie przeznaczają swój czas i inne zasoby, by działać na rzecz naszej szkoły.
Efekt? Widzimy go na co dzień: to pufy, które udało nam się kupić dzięki Eko-Molowi, to ponad 1000 uczniów, którzy rokrocznie nieodpłatnie uczestniczą w konkursach i otrzymują nagrody, to nowe książki w bibliotece, imprezy szkolne czy oprogramowanie do nauki.

Szczegóły tego, co udało się Radzie zdziałać w ostatnich latach, znajdą Państwo w prezentacji. Zachęcamy, by się włączyć w jej prace – to naprawdę uzależnia 😉 i później żałuje się już tylko tego, że człowiek zdecydował się na to tak późno 🙂

SP340 – Rada Rodziców działania – 2018-2019